8 znaków wskazujących, że masz problem z zakupami

8 znaków wskazujących, że masz problem z zakupami

Osoba uzależniona od zakupów to osoba, która robi zakupy kompulsywnie i która może mieć poczucie, że nie ma kontroli nad swoim zachowaniem. Niektórzy ludzie rozwijają uzależnienia od zakupów, ponieważ w istocie uzależniają się od tego, jak ich mózg czuje się podczas zakupów. Kiedy robią zakupy, ich mózg uwalnia endorfiny i dopaminę, a wraz z upływem czasu uczucia te uzależniają.

W niektórych przypadkach może być trudno powiedzieć, czy jesteś, czy ktoś bliski, jest kupcem. Wielu ludzi uwielbia zakupy, a wiele osób wydaje zbyt dużo pieniędzy podczas angażowania się w tę działalność. Ważne jest, aby pamiętać, że chodzenie na zakupy raz na jakiś czas nie oznacza, że ​​jesteś uzależniony od zakupów. Istnieje jednak kilka znaków i symptomów, które mogą udowodnić, że jesteś uzależniony od zakupów. Tutaj jest kilka z nich:

  1. Racjonalizujesz się podczas zakupów: Kiedy robisz zakupy, także mó Ciągle racjonalizujesz, głośno, każdemu, kto wysłucha, dlaczego potrzebujesz tego lub tego przedmiotu. Pytasz sprzedawcę: „To może się przydać, jeśli sparuję to z tym, prawda?”
  2. Wysyłasz zdjęcia do afirmacji: w momencie zakupu nowych ubrań; wysyłasz zdjęcia ich wszystkim znajomym. Odbieranie „tak uroczych” tekstów łagodzi poczucie winy.
  3. Unikniesz budżetowania: nie dotkniesz nawet jednej z tych aplikacji do budżetowania, które śledzą twoje wydatki w niektórych obszarach. Wiesz, że nie trzymasz się ustalonych budżetów i nie chcesz nawet wiedzieć, ile wydajesz na zakupy. zakupy internetowe
  4. Robisz zakupy, gdy jesteś zestresowany: Twoje ciało po prostu wydaje się przyciągać Cię do sklepów odzieżowych, gdy jesteś zestresowany lub po otrzymaniu złych wiadomoś Czasami patrzysz w górę, stoisz w garderobie i nawet nie wiesz, jak się tam dostałeś.
  5. Jesteś bardzo podekscytowany, gdy zaczynasz zakupy: w momencie, gdy dotykasz pierwszej bluzki wiszącej na stojaku, twoja skóra jest gorą Jesteś podekscytowany, jakbyś grał w gry hazardowe na tej stronie. Twoje bicie serca przyspiesza. Czujesz przymus patrzenia na wszystkie ubrania. Nie możesz teraz po prostu odejść.
  6. Tracisz poczucie czasu, gdy idziesz na zakupy: często spoglądasz z szafy z ubraniami lub z laptopa, na którym robiłeś zakupy online, i nie możesz uwierzyć, ile czasu minęł Całkowicie tracisz poczucie czasu na zakupy.
  7. Zakupy są dla Ciebie „aktywnością”: kiedy znajomi lub rodzina pytają, co chcesz robić w sobotnie popołudnie lub podczas dnia zwiedzania w nowym mieście, mówisz: „Możemy iść na zakupy”.
  8. Wydałeś na zakupy na zakupy czynsz / sklep spożywczy / gaz: Zanurzyłeś się w funduszach na podstawowe przedmioty, takie jak czynsz, zakupy spożywcze, gaz, internet, prąd lub pożyczki studenckie, by kupić coś, czego naprawdę chciałeś, ale nie potrzebujesz .

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *